بهترین متخصص اورولوژی در تهران

اورولوژی چیست؟

شاخه ای از پزشکی به بررسی دستگاه ادراری مردان و زنان و دستگاه باروری مردان می پردازد . در صورت تشخیص بیماری هایی این نواحی از روش های درمانی استفاده می کند. به این شاخه از پزشکی اورولوژی می گویند که به معنی مطالعه ادرار می باشد .

اورولوژیست کیست؟

به افرادی که در زمینه اورولوژی مطالعه کرده و متخصص شده اند اورولوژیست می گویند. از جمله وظایف اورولوژیست درمان بیماری های اورولوژی می باشد. بهترین اورولوژی در تهران در ابتدا به معاینه فرد پرداخته و در صورت وجود علائم بیماری برای بررسی دقیق تر انجام آزمایشاتی را تجویز می کند. با تشخیص درست به درمان این بیماری می پردازد.

موارد مورد مطالعه در اورولوژی

اعضای بدن که در شاخه اورولوژی مورد مطالعه قرار می گیرد شامل کلیه ها، غدد آدرنال، حالب ها ( مجرای ارتباطی بین کلیه به مثانه که ادارار را منتقل می کند) ، مثانه ، میزراه (مجرای دفع ادرار ) .همچنین در اورولوژی به بررسی دستگاه باروری آقایان از جمله بیضه ها، اپی دیدیم ( لوله هایی در پشت که چسبیده به بیضه ها می باشد و مکانی برای رشد و ذخیره اسپرم می باشد) ، دفران ( مجرایی که اسپرم را از بیضه به میزراه منتقل می کند) ، کیسه منی ، پروستات و آلت تناسلی می پردازد. از جمله رشته های مهم در اورولوژی کلیه و مجاری ادراری می باشد که ارتباط مستقیمی با باروری دارد. در صورتی که یکی از آنها دچار اختلال شود بر دیگری تاثیر می گذارد . درمان در اورولوژی به دو دسته جراحی و دارویی می باشد. بیماری هایی مانند عفونت مجاری ادراری-و بیماری خوش خیم پروستات از طریق دارویی درمان می شود. بیماری هایی مانند سرطان، بیماری های ماردزادی و بیماری بی اختیاری ادرار با روش جراحی قابل درمان می باشد. بهترین متخصص اورولوژی در تهران از هر دو روش برای درمان بیماری های اورولوژی استفاده می کند.

زمان مراجعه به اورولوژیست

در صورتی که بیماری با علائم ذیل مشاهده کردید به بهترین متخصص اورولوژی در تهران مراجعه کنید:

  1. احساس درد و ناراحتی در هنگام دفع ادرار
  2. عدم تخلیه کامل مثانه
  3. بی اختیاری ادرار ( زمانی که تا هنگام رسیدن به توالت نتوانید ادرار خود را نگه دارید)
  4. هماچوری ( مشاهده خون در ادرار)
  5. اختلال در رابطه جنسی
  6. ناباروری

درباره بهترین متخصص اورولوژی در تهران چه می دانید؟؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید؟؟