درمان بی اختیاری ادرار

درمان بی اختیاری ادرار چیست ؟

روش های درمان بی اختیاری ادرار چگونه است ؟

تکنیک دکتر سیمین وحیدی درباره بی اختیاری ادرار  چیست ؟ را در این مقاله بیان می کنیم .

جالب است بدانید دکتر سیمین وحیدی محقق ایرانی و پزشک ارولوژلیست کشورمان برای درمان بی اختیاری ادرار روش جدید را ابداع کرده است .

در ابتدا باید بیان کنیم که بی اختیاری ادرار همراه با افتادگی بخش های لگنی زنان می باشد ، این بیماری زمانی رخ می دهد که شخص به شکل غیر ارادی زمانی که بخش داخل مثانه فشار وارد می شود رخ می دهد علت این امر فشار وارد شده به بخش داخل مثانه است که سبب مخطط مجرای ادراری و عضلات صاف به سمت بالا بروند .

دکتر سیمین وحیدی بیان می کنند که 70 درصد بانوان که سن بالای 50 سال دارند و یا زنان که در خانه سالمندان هستند نسبت به سایر بانوان به این بیماری مبتلا می شوند .

علائم بی اختیاری ادرار

 • سرفه های شدید مزمن
 • سابقه جراحی لگنی
 • اختلالات حرکتی
 • بیماری های عصبی عضلانی
 • حاملی
 • وزن بالا
 • سرفه های شدید مزمن
 • و…

برای درمان این بیماریها روش های متعددی وجود دارد ، لازم به ذکر است دکتر سیمین وحیدی بیان می کنند که عود مجدد بیماری پس از درمان ممکن است رخ بدهد .

بی-اختیاری-ادرار

دکتر سیمین وحیدی متخصص مجاری ادراری روش جدید را ابداع نموده اند که علاوه بر درمان این بیماری به درمان افتادگی ارگان های لگنی شده است ، در روش ابداعی ایشان مدت بستری ، هزینه درمان ، زمان عمل و عود مجدد بیماری کاهش می یابد .

اسلینگ روش درمان بی اختیاری ادرار است ، در این روش دکتر سیمین وحیدی متخصص مجاری ادراری با آویزان کردن ناحیه گردن مثانه با نخ های غیر قابل جذب و یا قابل جذب به روش سوزنی را انجام می دهند .

جالب است بدانید تکنیک اسلینگ به مدت 15 سال است جهت درمان بی اختیاری ادرار  مورد استفاده قرار می گیرد ،

دکتر وحیدی متخصص مجاری کلیه و ادراری بیان می کنند که روش ابداعی ایشان تکمیل کننده روش اسلینگ می باشد که با استفاده از نخ های مصنوعی گردن رحم را بر روی قدام شکم فیکس نمود .

دکتر وحیدی بیان می کنند که بانوانی که به بی اختیاری ادراری استرسی مبتلا هستند با مشکلاتی نظیر افتادگی ارگانهای کف لگن نیز همراه هستند با تکنیک جدیدی که ایشان ابداع نموده اند می توان در مدت 30 الی 35 دقیقه با کاهش قابل توجهی خونریزی این بیماری را درمان نمود ، این درحالی است که در سایر روش های درمان بی اختیاری ادرار احتمال عود مجدد بیماری بی اختیاری ادرار 40 درصد بود اما با این روش فقط 2 درصد احتمال بازگشت بیماری وجود دارد .

درمان-بی-اختیاری-ادرار

دکتر سیمین وحیدی بیان می کنند تمامی بانوانی که افتادگی لگنی دارند برای این روش جراحی باید اقدام نمایند تا از مشکلات جدی که ممکن است در آینده رخ دهد پیشگیری کنند .

در روش اسلینگ نتیجه ای که پس از درمان حاصل می شود بسیار مثبت و مفید می شود .

در این روش از نخ های قابل جذب جهت درمان استفاده می شود ، این درحالی است که در روش های قبلی برش بر روی شکم ایجاد می شد ، اما در این روش نخ های قابل جذب را ایجاد دو سوراخ بسیار کوچک در روی شکم انجام میدهند که از نظر زیبایی نیز بسیار کمک شایانی به بیمار می کند که برش بر روی شکم ایجاد نشود .

آیا می دانستید 90 درصد بی اختیاری ادرار را می توان با درمان های غیرجراحی درمان نمود :

دکتر سیمین وحیدی متخصص اورولوژی بیان می کنند که می توان اکثر بیماری های بی اختیاری ادرار را بدون نیاز به جراحی درمان نمود ، البته نیاز به ذکر است که پزشک متخصص باید روش درمانی را تشخیص دهد .

دکتر سیمین وحیدی بیان می کنند باید پیش از جراحی بیماران که مشکل بی اختیاری ادراری دارند باید کارکرد مثانه دقیق مورد بررسی قرار گیرد سپس اگر نیاز باشد جراحی انجام شود .

اختلال کارکرد مثانه مهم ترین عامل اصلی بی اختیاری ادراری است ، در برخی از مواقع با تنها روش دارویی می توان این مشکل را حل نمود در این مواقع نه تنها جراحی برای شخص مفید نیست بلکه سبب ایجاد شدن مشکلات انسدادی جدید بیمار می شود که این مشکل به مراتب سخت تر و شدیدتر است و ممکن سبب آسیب به کلیه نیز شود .

در برخی از مواقع ضعف عضلات مثانه می تواند سبب بی اختیاری ادرار شود ، برای تشخیص اینکه علت بی اختیاری ادرار چست ، شخص باید تست نوار مثانه را انجام دهد .

دکتر سیمین وحیدی اظهار کردند که در تمامی اشخاصی که به این بیماری مبتلا هستند حتما باید قبل از جراحی به متخصص اورولوژی مراجعه نمایند تا پزشک سونوگرافی کلیه و تست ادرار و سونوگرافی مثانه خالی و پر را انجام دهند .

ایشان بیان می کنند می توان 80 تا 90 درصد این بیماری را با روش های غیر جراحی و دارویی درمان نمود .

یکی از عوامل اختلال کارکرد مثانه یبوست است ، به همین دلیل با رفع یبوست و درمان عفونت ادراری می توان اقدام های اولیه را جهت درمان این بیماری انجام داد .

در پایان دکتر سیمین وحیدی خاطر نشان کردند که اشخاصی که با روش جراحی به درمان این بیماری می پردازند ممکن است با مشکلات زیر روبرو شوند :

 • انسداد مجرای خروجی ادراری
 • افزایش فشار داخل مثانه
 • وارد شدن آسیب به کلیه ها
 • سایر خدمات دکتر سیمین وحیدی :
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • جراحی زیبایی واژن
 • درمان عفونت های ادراری
 • درمان سنگ های کلیه
 • درمان سنگ های مثانه
 • درمان عفونت های مثانه و…

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم. با تشکر، مدیریت سایت دکتر سیمین وحیدی متخصص کلیه و مجاری ادراری

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : 44069001_44050881

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به کانال تلگرام و پیج اینستاگرام مراجعه نمایید .